Zeolit Yara Ve Yanık Tozu

Zeolit Yara Ve Yanık Tozu
SKU: YT-01
Ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 1-2 gün
45,00 ₺ + KDV

Zeolitin yara üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir. Klinoptilolit yaralı bölgeye uygulandığında iyileştirme süresini azaltmaktadır. Yaraların mikrop kapmasının engelleyip enfeksiyon oluşmasını durdurarak yaralı yerdeki oksijen transferinin sağlayıp yaranın hızlı iyileşmesini sağlar. klinoptilolitin yara üzerinde herhangi bir toksit etkisi yoktur. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde güvenle kullanılabilir. klinoptilolit nano boyuta düşürülerek etkime yüzeyi arttırılarak daha hızlı ve daha etkili iyileştirmesi sağlanır.

Zeolit küçük çaplı yanıklar için yanık meydana gelir gelmez yanık oluşan yere hemen zeolit toz uygulayın zeolit ısı çekme özelliğinin yüksek olması dolayısı ile yanıkta oluşan ısıyı hemen çekecektir ısı zeolit tarafından çekildikten sonra zeoliti temizleyin ve tekrar dökün bu şekilde birkaç defa tekrarlayarak yanık yerlerindeki ısı minum seviyeye düşecektir sonra üzerine tozu bırakın yanığın dış etkenlerle irtibatını keserek enfeksiyon oluşmasını engelleyecektir.

Zeolitin yara iyileşmesi üzerine etkileri

* Etkili iyileşme sağlar.

* Yaranın iyileşmesi ortamın nemli kalmasını sağlar.

* Yara içinde oksijen transferini sağlar

* Dokularda kallojen sentezini arttırır.

* Yara üzerinde hijyenik ortamın oluşmasını sağlar.

* Tedaviyi daha ekonomik hale getirmesi

* Pansuman yapmayı kolaylaştırması pansuman süresini azaltması

* Yara üzerinde oluşabilecek bakteri ,virüs ,mantar üzerinde anti-bakteriyel , anti-fungisit , * antiviral etki gösterir. * Yara alanında pH dengelenmesini sağlar.