Zeolit Akvaryum Filitresi

Zeolit Akvaryum Filitresi 3kg Kova
Üretici: Tusorb
25,00 ₺ + KDV

Tusorb Zeolit akvaryum filtre malzemesi

         Tusorb Zeolit akvaryum filtre malzemesi Akvaryum filtre malzemeleri akvaryum canlılarının yaşamları için çok önemlidir. Özellikle suda bulunan amonyak ve nitrit miktarları ve suyun pH dengesi bu canlıların yaşamını etkiler. Sudaki amonyak ve nitrit miktarlarının oldukça düşük seviyelerde olması gerekir.

          Akvaryumlardaki biyolojik döngü Amonyak(NH3)->Nitrit(NO2)->Nitrat(NO3)Basamaklarından oluşur. Bu azot döngüsü olarakta kabul edilir. Bu döngü içerisinde yer alan elemanlar nitrifikasyon bakterileri olarak bilinirler

           Amonyak insan ve hayvan vücudundaki tepkimeler sonucu ortaya çıkan ve son derece zehirli bir atık biçimidir eğer akvaryumda amonyağı yok edecek bir canlı bulunmazsa ya da amonyağı filtre edecek bir materyal olmazsa amonyak sudaki canlıları öldürür. Genellikle bu işi nitrifikasyon bakterileri üstlenir bu bakteriler nitriti ondan daha az zararlı olan nitrata çevirirler bu döngü böyle devam eder fakat bu defa nitrat sorun teşkil etmeye başlar buda nitrat patlaması denen sorunla karşı karşıya kalınması anlamına gelir buda akvaryumda yeşil bir görüntü oluşmasına sebep olur.

                 Yukarıda belirtilen tüm bu sorunlar akvaryum filtresinin önemini açıkça ortaya koymaktadır bu yüzdende kullanılacak filtre malzemeleri çok önemlidir. Zeoled zeolit filtre malzemesi aktif karbondan daha uzun ömürlü ekstradan çok iyi bir amonyak tutucudur 6 ay gibi bir süre kullanılabilir. Çok güçlü bir amonyak emicidir,özellikle amonyak patlaması sinyalleri veren akvaryumlarda su değişimi yapmadan amonyaktan kurtulmanın en pratik yoludur.

         Tusorb zeolit filtre malzemesi özellikleri:

► Suyun kokusunu ve kirliliğini en aza indirir.

► Suya oksijen dengesi sağlatır.

► Sudaki ağır metalleri ve balıklara zararlı maddeleri adsorbe eder.

► Balıkların hastalanma riskini en aza indirir

►%100 doğal ve güvenli mineraldir

► Suda oluşan Amonyak ve Nitriti kaldırır, çok güçlü amonyak emicidir

► Suyun pH ını dengeler

► Suyu berraklaştırır

► Sudaki kokuyu ve bulanıklığı en aza indirir

► Fosfat içermez su akış hızını kısıtlamaz.

          Kullanım şekli: zeoled zeolit filtre malzemesini filtreye koymadan önce iyice suyla yıkayıp sonra kullanınız. Not: filtre malzemesinin motora kaçmamasını önlemek için file içerisinde kullanılması tavsiye edilir. 3kg Kova Ambalajı şeklinde satılmaktadır

        ürün Kodu:AKF-01